Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Тепер зуби можна вирощувати в пробірці

Тепер зуби можна вирощувати в пробірціЯк говорилося в одній приказці, зуби справа наживна. Але скоро, схоже, можна буде нажити не штучні зуби, а справжні. Тільки зуби вирощені в пробірці. Про це нам заявили японські вчені. Вони повідомили про те, що їм вдалося замінити мишачий зуб на вирощений в лабораторії з клітин і функціонуючий аналогічно первинному. Для вирощування повноцінного зуба вчені використовували примітивні клітини, які стоять трохи вище, ніж стовбурові, - мезенхімальні і епітеліальні. Ін'єкція клітинного матеріалу була проведена в колагеновий каркас підтримку всього тіла.

Після вирощування зуба вони виявили, що він довжиною близько 1,3 міліметра прийняв зрілу форму, яка складалася з повноцінних частин, таких як дентин, пульпа, судини, періодонтальні тканини і емаль. Потім вчені видалили різець восьмитижневої миші і імплантували замість нього вирощений зуб. Обстеження, проведене через два тижні, показало, що новий зуб росте в точності як звичайний, він прижився і функціонує абсолютно нормально. Вирощування зуба стало лише першим кроком у розвитку цієї революційної і багатообіцяючої технології.

Таким чином, проведена операція стала першим вдалим досвідом успішної заміни цілого органу біоінженерними матеріалами. Дослідники відзначають, що існують два способи вирощування зуба: або в органної культурі, або в спеціальній капсулі, що прикріплюється до печінки іншої миші. Процес зростання займає 14 днів.

Даний метод дозволить вирощувати цілі органи з однієї-двох клітин, кажуть дослідники, хоча і не заперечують, що їм належить ще багато роботи по вивченню цього воістину революційного досягнення.

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами