Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Чим небезпечний пірсинг язика

Чим небезпечний пірсинг язикаОдним із популярних видів пірсингу називають пірсинг язика (в язик вставляється сережка-гвоздик дуже схожа на мініатюрну "гантельку"). Кількість дорослих у віці від 21 до 31 року, що мають пірсинг язика продовжує збільшуватися особливо в США і Західній Європі.

Академія загальної стоматології Великобританії попереджає, що у людей, які носять сережки в язику, можуть почати кришитися зуби і розвинутися захворювання зубного нерва, а також пародонтит.

Більшість людей і не усвідомлюють, що проколювання язика може призвести до смертельно небезпечної інфекції, або до появи, так званого, міні-язика. Про це пише журнал Академії загальної стоматології за січень, лютий 2006 року. У молодої жінки в результаті пірсингу язика навколо проколу утворився невеликий горбик, який дівчина називала своїм "другим язиком". Він не хворів, інфекції не було виявлено, але припухлість продовжувала збільшуватися. Стоматологи назвали це явище утворенням рубцевої тканини. Поліпшення було відзначено після інтенсивних процедур з гігієни порожнини рота, і заміни "гвоздика" на сережку з більш тонким стержнем.

У зв'язку з вищепереліченим стоматологи рекомендують: не забувати про гігієну, користуватися ополіскувачем для порожнини рота.

Чому не варто робити пірсинг язика
Підлітки і молодь, захоплені прагненням не відставати від моди, дуже часто роблять спонтанні, необдумані вчинки. Під впливом однолітків, а іноді просто знічев'я вони йдуть на різного роду експерименти над своєю зовнішністю. У сьогоднішньої молоді, наприклад, в моді пірсинг. Проколюють пупок, проколюють язик, ніс, губи - прагнучи привернути до себе (точніше свого тіла) увагу.

Особливу масовість придбав в країнах Західної Європи, США пірсинг язика.

Зрозуміло, більшість молодих людей, що проколюють собі язик, і не підозрює про невеселі наслідки подібного експерименту. По-перше, пірсинг язика призводить до виникнення зубних аномалій: зуби починають кришитися, піддаються негативному впливу зубні нерви і ясна.

Крім того, пірсинг в язику може занести смертельно небезпечну інфекцію в порожнину рота. Якщо сережка-гвоздик виявляється вельми товстою по діаметру, це може призвести до виникнення та зростання рубцевої тканини - так званого другого язика, який утворюється навколо місця проколу. Такі випадки, на жаль, в стоматологічній практиці повторюються з "завидною" регулярністю.

Щоб запобігти розвитку пухлини, проводять ретельні гігієнічні процедури, а "гвоздик" замінюється на більш тонкий аналог. Всім носіям пірсингу в язику рекомендується не нехтувати гігієною порожнини рота, щоб не нажити собі зайві неприємності.

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами