Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Як обточують зуб під коронку

Як обточують зуб під коронку Обточити зуб під коронку справа нехитра, але складна. Для того, щоб коронка надягалась, обточити зуб потрібно так, щоб його стінки були паралельні або з невеликим нахилом в 7 - 8 градусів. Якщо нахил буде більше, то коронка може періодично злітати, і її потрібно буде цементувати заново. А якщо зроблений міст, в якому кілька зубів пов'язані воєдино, і одна коронка розцементувалась? Тоді потрібно намагатися зняти акуратно весь міст, не пошкодивши його і зафіксувати заново. Але це не завжди виходить. Інший варіант - розпиляти його і переробити заново.

Ось наскільки важливо правильно обточити зуб. Щоб коронка заходила під ясна, обточити зуб потрібно буде і під яснами. Якщо край коронки не входить під ясна, остання зміниться в кольорі, буде запалюватися і з часом опуститься. Це призведе до неминучої переробки коронки. Обточити зуб близько ясен справа непроста. Вірніше, якщо пошкоджувати ясна, то це можна зробити швидко і легко. Але як потім буде пацієнтові та яснам? Можна зробити анестезію, і пацієнт нічого не відчує. Але ясна ...Коректно обточити зуб і не травмувати ясна можна і без анестезії (якщо зуб не живий). Потрібні тільки хороші інструменти і бори, акуратність та увага. Обточити зуби тупим бором швидко не вийде, але, якщо постаратися - можна. Це швидше за все призведе до перегріву зуба. Якщо зуб живий - доведеться прибирати в ньому нерв.

Як обточують зуб під коронкуПитання пацієнтів про обточування зубів
Пацієнти часто запитують - чи можна обточити зуби менше? Чим більше залишилося зуба, тим краще. Але все одно обточити зуб під коронку доведеться - треба ж розташувати хоча б мінімальну товщину коронки, інакше коронка не даватиме замикатися іншим зубам.

Пацієнти іноді цікавляться - після зняття старої коронки обточити зуб потрібно все одно або можна буде відразу знімати зліпок. Тут нюансів багато. По-перше, чому доводиться знімати коронки? Це через опускання ясен в області краю коронки, або необхідності лікувати зуб під коронкою.

Розглянемо спочатку перший варіант. Якщо ясна опустилися, то оголився корінь зуба. Нова коронка повинна, і просто зобов'язана заходити під ясна. Але, так як корінь зазвичай конусоподібний, то край коронки розташується не між яснами і коренем, а ляже прямо на ясна. Це призведе до появи запалення ясен, яке вилікувати якимись ліками не вийде - треба буде усувати причину, а саме - переробляти коронку, щоб вона коректно заходила під ясна. Тому при переробці коронки обточити заново доведеться, але незначно, тільки в області ясен. Якщо коронка знімається не з причини зміни ясен, то обточувати зуб швидше за все не треба буде. Потрібно буде зняти всі залишки цементу і вирівняти зуб.

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

  1. Стоматологічна клініка 'Санторіні'

    Андрій

    Клієнт
    Злетіли коронки і під коронками підпиляні зуби деякі відкололись. Чи потрібно буде перероблювати коронки чи ті самі згодяться?
Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами