Чому болить мертвий зуб?
Часто "мертвим" називають зуб, з якого в процесі лікування була видалена пульпа (тобто нервові закінчення, кровоносні судини і підтримуючі їх клітини). Так само "померти" зуб міг самостійно. Це могло статися якщо людина вчасно не звернулася до стоматолога, щоб полікувати карієс, а виникаючі болі заглушала таблетками. А оскільки нерва в зубі немає, то начебто хворіти він не повинен. Але це не так.
Найчастіше "мертві" зуби нагадують про себе болями при жуванні, почуттям зуба, що "виріс". Можливий тривалий, ниючий біль, опухають ясна поруч з зубом, або навіть з'являється набряк на обличчі.
Перша причина таких проблем - поширення шкідливих мікроорганізмів через кореневий канал зуба в кістку щелепи. Це відбувається при запущеному карієсі. Мікроорганізми руйнують кістку біля кореня зуба, викликають запалення і як наслідок - біль. Такий процес може бути стрімким, а може зайняти кілька років.
Друга причина - результат неякісного лікування кореневих каналів. Сучасна стоматологія висуває певні вимоги до пломбування каналів: повинні бути запломбовані всі канали в зубі, на всю довжину і дуже щільно. Тільки в цьому випадку не залишається сприятливих умов для розвитку мікрофлори, яка викликає запалення.
Ще одна з причин болю "мертвого" зуба - це проникнення шкідливого мікробного агента з пародонтальних кишень. Якщо поставлений діагноз - пародонтит, є рясний зубний наліт, кишені, кровоточивість, то навіть ідеально вилікуваному зубу загрожує небезпека. Мікроби просуваються уздовж кореня зуба, руйнують зв'язки, які утримують його в лунці. Зуб стає рухливий, що викликає біль при жуванні їжі.
Якщо ви зіткнулися з тим, що раніше пролікований зуб викликає дискомфорт, зверніться до стоматолога. Для діагностики вам буде запропоновано рентгенографічне дослідження хворого зуба. Лікар складе індивідуальний план лікування, розповість які відновлювальні процеси йтимуть в кістковій тканині.
Сучасне обладнання і оснащення клініки "Санторіні" дозволяє рятувати від видалення велику кількість "ненадійних зубів".