Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Підвищена стираємість зубів. Що робити?

Підвищена стираємість зубів. Що робити? Визначити, що у вас підвищена стираємість зубів досить просто. Одна з головних ознак - це ідеально рівний зубний ряд, який здається "підпиленим" під лінієчку. Друга ознака - жовтуватий дентин, який просвічується через стонщену емаль. Згодом, зуби зменшуються у висоті, змінюється овал обличчя, виникають неприємні відчуття в області лицьових м'язів, скроневих і нижньощелепних суглобів. Якщо стан запущений, падає зір, знижується слух, порушується слиновиділення, з'являється хрускіт в щелепному суглобі.

Щоб уникнути цих неприємних симптомів, потрібно звернутися до стоматолога і провести всі необхідні дослідження. Витончення емалі завжди має причину. Це може бути наслідком порушення обміну речовин, психічні розлади або викликане впливом зовнішніх чинників:

  • Раціон харчування. Стан зубів багато в чому залежить від достатнього вмісту в організмі вітамінів і мікроелементів. Нестача вітамінів Е, D і кальцію, сприяють руйнуванню зубної емалі.
     
  • Бруксизм. Виникає у людей, які пережили стресовий стан, часто піддаються високим психічним і емоційним навантаженням. Уві сні людина стискає зуби і рухає щелепою, що викликає скрегіт, зубний біль і руйнування зубної емалі. Щоб впоратися з цією проблемою, важливо усунути її джерело - стрес. Перший крок - це консультація у невролога або психотерапевта. Для лікування бруксизму використовують спеціальні зубні капи, які надягають на ніч. Дане пристосування не викликає дискомфорт і захищає зуби від подальшого стирання.
     
  • Неправильний прикус. Коли людина пережовує їжу, навантаження на зуби повинне розподілятися рівномірно, але якщо прикус неправильний, то цього не відбувається. Тому зуби, які потрапляють "під удар", швидко стираються. У такій ситуації не обійтися без ортодонта. Спеціаліст встановить брекети або підбере спеціальну капу.
     
  • Різка зміна температур. Перехід від гарячих страв до холодних або навпаки, призводить до утворення мікротріщин на зубній емалі. Намагайтеся вживати їжу комфортної температури, а під час морозів дихайте через ніс.
     
  • Неправильно підібрана зубна щітка. Навіть маючи від природи міцну зубну емаль потрібно відноситись до неї дбайливо. Вона руйнується, якщо користуватися зубними пастами, до складу яких входять абразивні частинки та кислоти, а також зубною щіткою з жорстким ворсом. З аналогічної причини не рекомендується використовувати соду і відбілюючі пасти, а також часто вдаватися до професійного чищення зубів.

Як відновити зубну емаль?
На жаль, сама по собі емаль не здатна відновитися, допоможе тільки стоматолог. Він запропонує пройти реставрацію зубів, використовуючи люмініри, вініри, культьові вкладки, пломбувальні матеріали, або коронки.

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами