Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Курити - зубам шкодити!

Курити - зубам шкодити! Багато статей про здоровий спосіб життя радять в першу чергу позбутися від шкідливих звичок. Шкідливими вони називаються не дарма, адже незважаючи на розвиток фізичної і психічної залежності, така звичка, як наприклад, куріння, завдає серйозної шкоди організму. Під час процесу куріння сигарети, в організм надходять понад сто цитотоксичних хімічних речовин, і серйозно впливають на функціонування та імунітет організму. Решта ж тих речовин, які виділяються при курінні, а їх понад 4000, є винуватцями багатьох хвороб, переходячи в розряд хронічних і, навіть можуть бути причиною онкологічних захворювань. Чим довша залежність, тим більшої шкоди наноситься здоров'ю, органам та системам людини, в тому числі, порожнині рота. Посмішку курця можна легко впізнати, адже зовнішній вигляд і стан зубів залишають бажати кращого.

Курити - зубам шкодити!Вплив куріння на порожнину рота
Стійкий неприємний запах з рота, або, як кажуть в медицині - галитоз - наслідок шкідливої звички. Причина криється в наступному: продукти куріння скупчуються на зубах та яснах курця, створюючи сприятливе середовище для розвитку хвороботворних бактерій, що виділяють запах. Також, вживання тютюну позначається на складі слини, порушуючи її лужний баланс. Це може призводити до таких неприємних наслідків, як дисбактеріоз порожнини рота. Жувальні гумки, антитютюнові зубні пасти і ополіскувачі, звичайно, допомагають вирішити проблему, але на дуже короткий термін.

Крім того, причиною розвитку гінгівіту - запалення ясен, який в свою чергу може перерости в пародонтит і стати причиною втрати зуба, також є тютюнопаління. Закупорка судин і тканин порожнини рота утворюється в результаті дефіциту кисню. Тканини та емаль стають тоншими, ясна стають пухкі та створюється сприятливе середовище для розвитку бактерій, що і призводить до розвитку хвороб пародонту. Такі хвороби в занедбаному стані можуть стати причиною втрати зуба.

Ця шкідлива звичка приносить чимало проблем в порожнину рота. Куріння уповільнює процеси в організмі, в тому числі, здатність швидкої регенерації тканин. Уповільнене відновлення клітин і повільний процес загоєння ран призводить до інфікування порожнини рота. Стоматологам буде важче допомогти хворому, який схильний до залежності від сигарет, так як безліч рекомендацій радять виключити цю шкідливу звичку в першу чергу або відмовитися від неї хоча б на кілька днів. Непокора хворого знижує успіх лікування і спотворює результат. Втрата почуття смаку - теж результат куріння. Смоли і нікотин, що міститься в тютюновому димі, знижують чутливість смакових рецепторів, це означає, що курці часто кладуть багато солі, цукру, завдаючи шкоди своєму організму.

Лікарі всього світу намагаються викорінити шкідливу звичку, і доказ цьому - численні винаходи і методи:

  • Лікарські винаходи - таблетки, пластирі, спреї.
  • Заміна сигарет, які містять табак, на безнікотинові.
  • Сеанси гіпнозу, відвідування лікаря-нарколога.
  • Народні методи: змови, обряди.
Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами