Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Цікаві факти зі стоматології

Цікаві факти зі стоматології1. Коли людина має здорові зуби, лівші зазвичай вважають за краще пережовувати їжу на лівій стороні, а правші на правій.

2. Тиск в м'язах, що відповідають за пережовування, може досягати 195 кілограмів. Тому вони вважаються одними з найсильніших, в житті людина може досягти максимум 100 кілограмів тиску.

3. Американські стоматологи за один рік застосовують 13 тонн золота, на послуги: коронок, мостів, зубних протезів і т. д.

4. У однояйцевих близнюків виникає однаковий ріст зубів. У тому випадку коли у першого десь немає зуба, у другого на цьому ж місці відбувається також.

5. У 1816 році, зуб, що належить Ісааку Ньютону, був проданий в Лондоні за £ 730 ($ 1,140), що сьогодні еквівалентно $ 35,700. Це був найдорожчий проданий людський зуб в історії. Продаж зубів популярних людей є цілком повсякденним видом торгівлі.
У 2011 році, на аукціоні у Великій Британії, канадський дантист купив один з зубів Джона Леннона за £ 19,500 ($ 30,500). Покупець сподівався використати ДНК, видобутий з зуба, щоб клонувати містера Леннона в майбутньому.

6. До винаходу керамічних протезів, використовували зуби загиблих солдат.

7. У середньовічній стоматології практикувалися незвичні види лікування зубів. Наприклад, підвішування жаби до зубів, вважалося зміцнюючою процедурою. Також існував рецепт, в якому говорилося про відвар хробака у вині, цією настоянкою треба було капати в вуха і таким чином лікувати зуби.

8. У Японії зубні лікарі середньовіччя вибивали хворі зуби впливаючи грубою силою, не застосовуючи додаткових інструментів.

9. Вільям Семпл був першою людиною, який в 1869 році, додав до жувальної гумки цукор.

10. В Англії існувала думка, що зуби не вічні і скоро випадуть. Тому приємним весільним подарунком вважалися зубні протези, які можна було вставити вже змолоду.

11. Перші зубні щітки були зроблені з кінського та борсукового волосся і вироблялися в Китаї з 1498 року. Пізніше їх стали винаходити і в інших країнах з нейлону починаючи з 1938 року.

12. Стоматолог Гарольд Браун придумав перший на планеті електричний стілець.

13. Етруски вважаються древніми стоматологами. У VII столітті д. н. е. вони вже вирізали зуби для мостовидних протезів з зубів худоби.

14. У людському організмі немає тканини міцніше ніж емаль. Хоча вона і оточує наші зуби, самі вони не здатні відновлюватися, на відміну від усього іншого нашого організму.

15. П'ять тисяч років тому в Єгипті придумали очищати зуби. Паста робилася з пемзи і вина. Більш в ранні часи, а саме до XVIII століття, для пасти застосовувалася сеча, яка має аміак, а він має чистячі властивості. У сучасній зубній пасті теж міститься аміак.

16. 99% кальцію в людському організмі знаходиться в зубах.

17. За добу у людини утворюється 1,5 л слини.

18.  У 1728 році П'єр Фошар став винахідником металевої смужки, яка виправляла прикус.

19. Першою дівчиною стоматологом була Люсі Тейлор, яка жила в США, в 1867 році.

20. У складі шоколадок присутній какао-порошок, саме він перешкоджає появі карієсу.

21. Проблемами зубів, що часто зустрічаються, у всьому світі вважаються хвороби пародонта.

22. У 1994 році один ув'язнений втік з в'язниці, зробивши мотузку з зубних ниток (флоса) - з її допомогою він виліз на стіну і зник.

23. Наші язики подібні нашим пальцям - як і відбитки пальців дизайн кожного язика на 100% унікальний.

24. Найбільші зуби в світі - це бивні слона - іноді своєю вагою вони можуть досягати до 180 кг.

25. У акул зуби відростають кожні два тижні, замінюючи старі зношені зуби. Також молоді крокодили змінюють зуби з періодичністю в 1 місяць, однак з віком швидкість росту зубів знижується.

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами