Як боротися з бруксизмом (скреготом зубів)
Бруксизм - це скрегіт, скрип зубами під час сну. Найчастіше це явище спостерігається у дітей. Сама людина навіть не здогадується про наявність у себе бруксизма. У більшості випадків дізнаються про цю недугу від рідних.
Причини цього захворювання до цих пір не вивчені. Існує народне повір'я, що скрегіт пов'язаний з наявністю в організмі паразитів. Але дане твердження не знайшло підтвердження в медицині. Згідно з однією з теорій, скрегіт пов'язаний з порушенням регуляції глибини сну і має багато спільного з такими захворюваннями, як енурез, нічні кошмари, сомнамбулізм і хропіння. Також існує теорія, що в ситуації стресу і перенапруження щелепна мускулатура не розслабляється під час сну, знаходиться в стані гіпертонусу, звідси і таке явище.Ще одним припущенням про причини цієї недуги є неправильний прикус.
В процесі скреготу зубів вони можуть стиратися, пошкоджуватися, більше схильні до поразки карієсу. При тривалому терті зубів між собою емаль стирається, підвищується чутливість зубів. Людина, що страждає на цю недугу, може пред'являти скарги на болі в лицьовій мускулатурі, щелепних суглобах, головні болі.
Як боротися з бруксизмом?
При перших підозрах про наявність у себе цього захворювання необхідно відразу звернутися до фахівця. Якщо випадок скреготу зубами був одиничний і короткочасний, то це можливо нетривала реакція на стрес і в даному випадку людина не має потреби в спеціалізованій допомозі. У дітей частіше спостерігається дана недуга і до віку 7 років зазвичай проходить. Якщо у дорослої людини зберігається бруксизм тривалий час, то необхідно вжити заходів для боротьби з хворобою. Спочатку треба видалити всі наявні стоматологічні проблеми, зокрема неправильний прикус.
Для боротьби з наслідками скреготу є спеціальні капи - пристосування з гуми або пластмаси, яке надівається на ніч і захищає зуби від ушкоджень. Ці капи робляться індивідуально по зліпках зубів. Але цей пристрій не допоможе впоратися з самою проблемою. Для зниження гіпертонусу жувальних м'язів під час сну допоможе прийом препаратів кальцію, магнію і вітамінів групи В. Важливим буде навчитися розслаблятися, тому що, можливо, головною причиною бруксизма є стрес. У цьому може допомогти психологічна консультація. Також перед сном, після довгого робочого дня можна прийняти розслаблюючу ванну, послухати приємну музику, погуляти в парку.