Графік роботи
Пн-Сб: 09:00 - 19:00
+380# (95) 000-24-23
м. Київ, вул. О. Довженка, 14/1

Моб.: +380# (95) 000-24-23
Тел.: +380# (44) 277-18-77
E-mail: sk.santorini@gmail.com

Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні Стоматологічна клініка - Санторіні

Перший візит до ортодонта

Багато хто легковажно ставляться до того, що у дитини неправильний прикус. Але це серйозна проблема, і не тільки естетична, а й медична. Неправильний прикус сприяє нерівномірному розподілу жувального навантаження, а отже, призводить до проблем з травленням.

В даний час батьки нерідко приводять малюків на прийом до лікаря-ортодонта вже в трирічному віці. І це заслуговує на повагу! Виявлення порушення розвитку щелеп на ранній стадії допоможе батькам звернути увагу і на причини їх виникнення. Тільки в третині випадків причиною є спадковість. В інших випадках аномалії прикусу формуються під впливом несвоєчасно вжитих заходів профілактики.

Неправильне годування (грудне і штучне), хронічні хвороби носа і горла в ранньому віці, формування переважно ротового дихання, неправильне положення дитини під час сну, некоректна постава, наявність шкідливих звичок (тривале використання соски, смоктання пальців і сторонніх предметів, прикушування нижньої губи) - все це є причинами порушення правильного розвитку щелеп.Перший візит до ортодонта

Починаючи з дворічного віку можна використовувати спеціальні ортодонтичні трейнери і вестибулярні пластинки, щоб відучити дитину від соски. Ортодонт може підібрати максимально зручний і корисний ортодонтичний апарат в разі, якщо у дитини вже формуються неправильний прикус, деснева посмішка, скупченість зубів. Лікування особливо ефективно в періоди тимчасового і змінного прикусів, коли дитина росте.

Саме в цьому віці можна направляти зростання щелеп в потрібному напрямку. Якщо маленький пацієнт буде відповідально ставитися до рекомендацій ортодонта, то лікування на брекет-системі можна буде уникнути. Підтримка батьків та інших членів сім'ї надасть неоціненну допомогу в період ортодонтичного лікування!

При порушенні функцій мови дитина повинна займатися з логопедом. Але причина може бути і в порушенні будови елементів апарату артикуляції. Відвідайте ортодонта, щоб переконатися, що будова і прикріплення вуздечок мови і губ в нормі. Лікар також навчить комплексу міогімнастичних вправ, якщо причина в порушенні співвідношення зубних рядів.

Особливу увагу хочеться приділити проблемі раннього видалення тимчасових (молочних) зубів. Кожному зубу природа встановила строго певний час появи в порожнині рота. Якщо тимчасовий зуб довелося видалити, так як лікувати його вже було пізно, зовсім не обов'язково, що через місяць на його місці прорізатиметься постійний зуб. До зміни деяких зубів може пройти два-три роки. А природа порожнечі не терпить, тому на місце, де повинен бути тимчасовий зуб, дуже швидко починають переміщатися сусідні зубки.

Зубна дуга звужується, і місця для постійного зуба залишається мало або не залишається зовсім. Звідси і виникають зуби, які прорізуються "другим рядом". Тому, щоб зберегти місце для постійного зуба, виготовляються ортодонтичні пластинки зі штучними пластмасовими зубками.

Дитячий вік є "золотим" для проведення ортодонтичного лікування! Виправлення неправильного прикусу в ранньому віці допоможе уникнути формування естетичних недоліків у формі обличчя та усмішки, серйозного психологічного дискомфорту, розвитку супутніх захворювань, шкідливих для здоров'я дитини.

Якщо всі тимчасові зуби вже змінилися на постійні (зазвичай це відбувається до 11 років), то можна встановлювати брекет-систему. У віці до 14 років ще йде зростання кісткової системи, тому в цей період легше скорегувати положення зубів і щелеп, і в деяких випадках можливо уникнути видалення зубів за ортодонтичними показниками.

Брекет-система - це набір з декількох маленьких пластинок, що приклеюються на зуби, що мають пази, в які вставляється металева дуга. Спочатку дузі задається гармонійна для даного зубного ряду форма, і після фіксації дуги до брекетів вона починає прагнути відновити її, витягуючи за собою зуби (дуга виготовляється із спеціальних матеріалів з "пам'яттю форми").

Перевагу в підлітковому віці можна віддати класичним металевим брекетам. Це найбільш практичний і економічний варіант. Дуга в брекетах фіксується за допомогою лігатур - це резиночки, які за бажанням пацієнта можуть бути різних кольорів. Якщо дитина дуже соромиться металевого блиску в роті, підійдуть керамічні (білі) або сапфірові (прозорі) брекети.Перший візит до ортодонта

Найкращий варіант - безлігатурні брекети. Це брекети останнього покоління, які мають більш складну будову, ніж класичні. Дуга утримується за допомогою замочка, який є у кожного брекета. За рахунок такої конструкції на зуби чиниться помірний, "корисний" тиск, за рахунок чого досягається краще розширення зубного ряду. Лікування протікає з мінімальними больовими відчуттями, більш комфортно і швидко!

Назад
Додати коментар

Додавання коментаря

Допомога сайту

Сайту можна допомогти декількома способами